• Jedno z nejstarších sportovních odvětví
  • Tisíciletá tradice v moderním pojetí
  • Harmonický rozvoj těla a osobnosti
  • Příprava pod vedením zkušených trenérů
Foto Video

Výsledky z mezinárodního turnaje Lidice 2015Datum konání:
23.5.2015
Datum ukončení:
24.5.2015

O uplynulém víkendu se jihlavští zápasníci zúčastnili velkého a prestižního mezinárodního turnaje na Kladně. Tato soutěž je každoročně pořádána jako připomínka vyhlazení obce Lidice a za dlouhá léta jejího konání ji organizátoři vypilovali téměř k dokonalosti. 

Do Lidic se pravidelně sjíždějí mládežnické oddíly z celé Evropy. Letos to bylo celkem deset států, což je rekordní počet. Kromě tradičních účastníků z Polska, Slovenska a Německa si přijeli na Kladno pozápasit třeba Rusové či Bulhaři. Vzhledem k tomu, že postsovětské státy patří v zápase ke světové špičce, znamenala jejich účast pro naše závodníky cenné zkušenosti. 

Jak již bylo zmíněno, konkurence byla obrovská. Téměř čtyři sta závodníků z různých koutů Evropy bojovalo o cenné kovy. O to více nás pak těší, že i malý jihlavský oddíl vybojoval přední umístění. 

Ze všech nejlépe se vedlo Michalu Danielovi. Míša předvedl po všech stránkách výborný výkon a získal po suverénních výhrách zlato. Ve finále porazil Vítka Lébla, který je pro tento rok zařazen do reprezentačního výběru kadetů. Tento cenný skalp o rok staršího závodníka může Michalovi v příštím roce otevřít cestu na zahraniční reprezentační turnaje, či dokonce Mistrovství Evropy (!). 

Michalův tréninkový partner, Tomáš Flek,  si ve váze do 58 kg vedl podstatně hůře. Po dvou prohraných utkáních z turnajového pavouka vypadl. 

V nejmladší kategorii přípravek jsme měli hned tři zástupce, kteří si přijeli osahat atmosféru velkého mezinárodního turnaje, který je v Čechách zcela ojedinělý. 

Vojta Velcl ukázal, že jeho výkony z posledních soutěží nebyly náhodné. Přesto, že oba své zápasy prohrál, bylo jeho představení pro trenéry příjemným představením a nadějným příslibem do budoucna. 

Ondra Janák v přípravkové váze do 58 kilogramů zaujal svou bojovností a zarputilostí. Byla na něm vidět touha se jít poprat a "nakopat soupeři zadek". Za tento sympatický výkon mu bylo odměnou vyhrané utkání a čtvrté místo. 

Smolařem turnaje, alespoň z pohledu našeho oddílu, byl Jakub Hlávka. V obou svých utkáních prohrál nešťastně na lopatky. Přitom se soupeři sváděl vyrovnané boje a utkání se mohla vyvíjet zcela opačně. Bohužel vše dopadlo v Kubův neprospěch a nám nezbývá než věřit, že příště bude mít více štěstí. 

 

Na závěr se sluší poděkovat panu Hlávkovi za to, že našemu oddílu pomohl s dopravou závodníků a Robinu Křenkovi a Tomáši Bílkovi, že nás skvěle reprezentovali jako rozhodčí.