• Jedno z nejstarších sportovních odvětví
  • Tisíciletá tradice v moderním pojetí
  • Harmonický rozvoj těla a osobnosti
  • Příprava pod vedením zkušených trenérů
Foto Video

Memoriál Františka Červína v Havlíčkově BroděDatum konání:
16.9.2017

21875791_10203706636103871_961910394_o.jpgTuto sobotu 16.9. jsme se zúčastnili XXV.ROČNÍKU MEMORIÁLU FRANTIŠKA ČERVÍNA v Havlíčkově Brodě.
Soutěže se zúčastnilo celkem 242 zápasníků z 24 oddílů a osmi evropských států – Česko, Slovensko, Rusko, Srbsko, Moldávie, Rumunsko, Ukrajina a Chorvatsko.

Náš klub vyjel po dvouměsíční prázdninové pauze do Havlíčkova Brodu se se čtyřmi zápasníky.

Marek Mlčúch (přípravka B 35kg) 15 zápasníků
Vojtěch Velcl (přípravka A 43kg)  8 zápasníků
Marek Leixner ( přípravka B 43kg) 4 zápasníci
Jakub Huk (přípravka B 43kg) 4 zápasníci

Marek Leixner a Jakub Huk se zvážili do stejné váhové kategorie a to do 43kg. V této váze byli odváženi celkem 4 závodníci a tak kluky čekaly 3 zápasy.

 Marek Leixner si připsal v prvním kole vítězsví na lopatky proti Letochovi z Hodonína. To Jakub Huk, který nastoupil ke svému premiérovému zápasu na závodech poznal hořkost pořážky od ukrajince Zkuka. Druhé kolo se naši zápasníci potkali a zazápasili spolu vyrovnané utkání, kde nakonec  Kuba Huk překvapil hezkým záhlavákem a porazil Marka Leixnera na lopatky. V posledním kole oba naši zápasníci prohráli. A tak se díky vyhranému vzájemnému utkání z druhého místa radoval Jakub Huk, třetí zkončil Marek Leixner. Váhovou kategorii vyhrál s přehledem ukrajinec Zkuk který porazil všechny tři soupeře na lopatky.
Marek Mlčúch i Vojta Velcl nastoupili ke dvou zápasům, které  prohráli a tím pádem ze soutěže vypadli. Klukům ale nejde upřít bojovnost.